Tereza Janišová

se narodila 30. května 1989 v krásné Praze stověžaté. Většinu svého dosavadního života strávila na Hradčanech. Petřín, Nový svět, Pražský hrad a malebně křivolaké uličky Malé Strany byla místa, kde prožila dětství. Právě magie prostředí, na jehož podobě se podepsala staletí, do značné míry ovlivnila její vnímání světa.

Čas plynul a po výtvarně zaměřeném gymnáziu nastoupila Tereza na Fakultu architektury ČVUT, kde nyní studuje čtvrtým rokem. Psaní se ovšem věnuje od chvíle, kdy se naučila skládat slova do vět. Svou první povídku Kouzelná zahrada (obyčejnou tužkou, dětským písmem, v rozsahu právě jedné stránky papíru) napsala v sedmi letech. Od té doby se do psaní vrhla po hlavě a své okolí zásobovala příběhy rozličných žánrů, vždy ji to však nejvíce táhlo k fantasy. Jejími spisovatelskými favority jsou například Neil Gaiman nebo Oscar Wilde.

„Inspirace je všude kolem nás. Člověk se jen musí
umět dívat tím správným způsobem…“

odpovídá Tereza na otázku, kde hledá náměty. Jedním z nich je bezesporu její velká záliba v cestování a poznávání nových zajímavých míst. Británie a Irsko jsou země, kam se, jak říká, bude vždy ráda znovu a znovu vracet, protože právě tyto ostrovy se staly její srdeční záležitostí. Dalším velkým zdrojem inspirace je pro Terezu umění a architektura. Důležitou součástí jejího života se před několika lety staly také irské tance a step.

Tereza nezapře ani svoji velkou náklonnost ke zvířatům.  V její domácnosti je převaha čtyřnohých obyvatel nad těmi dvounohými více než několikanásobná.

„Asi by mi bylo při psaní trochu smutno,
kdyby se mi alespoň jednou za hodinu při práci
neprošla některá z mých šelmiček po klávesnici…“

První díl
Třetí díl